Gymnázium ve Dvoře Králové zůstane samostatné

27. 11. 2013 Autor: Imrich Dioszegi

Gymnázium ve Dvoře Králové nad Labem se s tamní střední školou informatiky a služeb nesloučí. Vedení krajského školství vyšlo vstříc hlasu dvorské veřejnosti, která si sloučení těchto dvou středních škol nepřála. O tom, že se školy nesloučí, již rozhodla krajská rada.

„Názor veřejnosti byl v této věci rozhodující. I proto jsme o záměru sloučení informovali s velkým předstihem. Gymnázium se bude nicméně muset v budoucnu vypořádat s ekonomicky složitou situací, která souvisí s celkovým úbytkem žáků v oblasti středního školství,“ upozornila Táňa Šormová, krajská radní pro oblast školství.

Obě školy měly být pod jednou střechou odolnější vůči rostoucímu poklesu počtu žáků, díky sloučení se měla také mimo jiné otevřít možnost rozšíření výuky cizích jazyků. Na gymnáziu by se měl od začátku příštího roku začít postupně utlumovat šestiletý gymnaziální obor a současně se bude rozšiřovat počet tříd čtyřletého gymnázia. To do značné míry pomůže základním školám ve Dvoře Králové a v okolních obcích, ze kterých žáci na dvorské víceleté gymnázium odcházeli.

„Slučování, které jsme ve Dvoře plánovali, mělo přizpůsobit školskou síť stále pokračujícímu poklesu počtu žáků na středních školách. Kvůli úbytku žáků se během posledních čtyř let v kraji již některé školy slučovaly a vzhledem k očekávanému vývoji je nutné v tomto směru pokračovat,“ doplnila krajská radní Táňa Šormová.