V Hradci Králové zasedala komise Rady AKČR pro dopravu

7. 2. 2014 Autor: Martina Götzová

V metropoli Královéhradeckého kraje dnes zasedala komise Rady Asociace krajů České republiky pro dopravu. Role hlavního hostitele se ujal náměstek hejtmana a krajský radní pro dopravu Karel Janeček.

Na svém letošním prvním zasedání se komise věnovala především čerpání evropských dotací z Operačního programu dopravy. „Například s Královéhradeckým krajem se v rozpočtu pro rok 2014 počítá při dostavbě dálnice D11 v úseku Hradec Králové – Smiřice – Jaroměř. Dostavba dálnice ale závisí na odkupu zbývajících pozemků,“ řekl náměstek hejtmana a krajský radní pro dopravu Karel Janeček. Zároveň doplnil, že stranou nezůstane ani železniční doprava: „V roce 2014 by se mělo začít se zdvoukolejněním železnice mezi Stéblovou a Opatovicemi a měla by se modernizovat i trať Hradec Králové – Pardubice – Chrudim,“ uzavírá Janeček.

Mimo operačního programu dopravy členové komise jednali i o realizaci investiční výstavby na silnicích ve správě Ředitelství silnic a dálnic, fungování a možnostech čerpání financí z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) a investičních záměrech v oblasti vodní dopravy.