Aktuality

18.duben Zima na krajských silnicích stála 173 milionů korun

Zima na krajských silnicích stála 173 milionů korun

Končící zimní sezona vyšla Královéhradecký kraj o téměř 17 milionů korun dráž než ta předchozí. Zajištění sjízdnosti krajských komunikací vyšlo na více než 173 milionů korun. Na silnicích II. a III. třídy najely posypové vozy 489 tisíc kilometrů a vysypaly na ně 17 750 tun soli a téměř 10 000 tun inertního materiálu.

17.duben Krajské dotace pomohou dobrovolným hasičům

Krajské dotace pomohou dobrovolným hasičům

Královéhradecký kraj podpoří rekonstrukce a výstavby požárních zbrojnic, nákup dopravních automobilů a modernizaci hasičské techniky za více než 13 milionů korun. O finanční podporu mohou žádat obce zřizující jednotky požární ochrany prostřednictvím dotačního programu Zvýšení akceschopnosti jednotek požární ochrany, a to od 24. dubna do 13. května 2019

16.duben Sociálním službám kraj hodlá přerozdělit dalších 169 milionů korun

Sociálním službám kraj hodlá přerozdělit dalších 169 milionů korun

Královéhradecký kraj přerozdělí poskytovatelům sociálních služeb rezervu více jak 142 milionů korun z dotačního programu Ministerstva práce a sociálních věcí ČR. Dalších 27 milionů korun poputuje na stejné účely z krajského dotačního programu. V pondělí o tom rozhodla Rada Královéhradeckého kraje, návrhy ještě musí schválit zastupitelé 6. května.

12.duben Hejtman jednal s ministrem vnitra o potřebách průmyslové zóny

Hejtman jednal s ministrem vnitra o potřebách průmyslové zóny

Na slavnostní otevření hasičského polygonu dorazil do Velkého Poříčí také ministr vnitra a místopředseda vlády Jan Hamáček. Hejtman Jiří Štěpán s ním jednal především o aktuální situaci a potřebách v průmyslové zóně na Rychnovsku.

11.duben Krajské nemocnice si připomínají Den zdraví

Krajské nemocnice si připomínají Den zdraví

Den zdraví se slaví celosvětově 7. dubna. Zdravotnický holding Královéhradeckého kraje se svými nemocnicemi a ve spolupráci s městy a dalšími organizacemi se k tomuto dni připojuje i letos. Jednodenní akce s preventivními programy pro širokou veřejnost jsou připraveny ve všech větších městech, kde krajské nemocnice působí. Návštěvníci si mohou nechat změřit tlak, glykémii, BMI, vyzkoušet si základy první pomoci či jak si správně mýt ruce, mohou se zeptat na zásady zdravé výživy nebo se třeba dozvědět více o prevenci rakoviny či mozkové mrtvice. Akce se konají v průběhu dubna a května 2019.

10.duben Včasnou likvidaci kůrovce hodlá kraj finančně motivovat

Dotační program na kůrovce už odškodnil první majitele lesa

Královéhradecký kraj začíná vyplácet odškodnění pro majitele lesů postižených kůrovcovou kalamitou. První čtyři žadatelé získají dohromady 82 tisíc korun určených na stavbu oplocení nové výsadby. V dotačním programu Podpora hospodaření v lesích – asanace kůrovcového dříví hodlá kraj rozdělit celkem 10 milionů korun.

10.duben Unikátní výstava představí historii benediktinských klášterů

Unikátní výstava představí historii benediktinských klášterů

Chcete získat informace a zajímavosti o knihovnách benediktinských klášterů? Filozofická fakulta Univerzity Hradec Králové, Fakulta restaurování Univerzity Pardubice a Moravská zemská knihovna pořádají výstavu Knihovny benediktinských klášterů Broumov a Rajhrad. Začíná 17. dubna