Aktuality

15.únor Mladí programátoři budou tvořit nejlepší opendatovou aplikaci

Mladí programátoři budou tvořit nejlepší opendatovou aplikaci

Na konci března se v Hradci Králové uskuteční první ročník soutěže pro žáky středních škol, konzervatoří, vyšších odborných škol nebo vysokých škol nazvaná Hackathon. Soutěžící budou programovat webovou aplikaci pro otevřená data Královéhradeckého kraje. Na vítěze čeká finanční odměna ve výši 20 000 korun.

14.únor Dohoda o autobusové dopravě v Královéhradeckém kraji se rýsuje

Dohoda o autobusové dopravě v Královéhradeckém kraji se rýsuje

Jednání o nových smluvních podmínkách na zajištění veřejné autobusové dopravy v Královéhradeckém kraji pokračují. Krajský úřad obdržel dokumenty s informacemi o nákladových cenách a organizuje schůzky se zástupci dopravních firem. První jednání se uskuteční 18. a 20. února.

13.únor U nás v kraji je volně dostání na informačních centrech

U nás v kraji je volně dostání na informačních centrech

Královéhradecký kraj rozšířil možnosti, jak získat měsíčník U nás v kraji. Nově jej začal distribuovat do informačních center v patnácti obcích s rozšířenou působností na svém území. Magazín je tak volně k dostání pro všechny obyvatele regionu ale i turisty.

13.únor Léto v Kladském pomezí zpestří Festival zážitků

Léto v Kladském pomezí zpestří Festival zážitků

Turistická oblast Kladské pomezí nabídne i letos po celý červenec a srpen zábavně-naučný program. Letošním tématem bude vojenská historie. Návštěvníci se budou moci na české i polské straně regionu zúčastnit osmi zážitků.

13.únor Školy se mohou zapojit do mezinárodního prestižního programu The Duke of Edinburghs International Award

Školy se mohou zapojit do mezinárodního prestižního programu The Duke of Edinburghs International Award

Nově uzavřené Memorandum o spolupráci mezi Královéhradeckým krajem a nadací The Duke of Edinburghs International Award Czech Republic Foundation (DofE) umožní žákům a studentům zapojit se do prestižního vzdělávacího programu, který založil roku 1956 princ Filip, vévoda z Edinburghu. Program DofE podporuje rozvoj mladých lidí v osobním i pracovním životě. Nadace spolupracuje se školami a organizacemi pracujícími s mládeží.

12.únor Kraj spustil nominace na Pamětní medaile hejtmana

Kraj spustil nominace na Pamětní medaile hejtmana

Máte ve svém okolí výraznou osobnost, která si zaslouží veřejné poděkování? Neváhejte a nominujte ji na Pamětní medaili hejtmana. Ty se budou udělovat stejně jako v minulých letech během oslav Dne kraje 8. května na Pivovarském náměstí v Hradci Králové. Návrhy je možné posílat až do 15. dubna 2019.

11.únor V Královéhradeckém kraji vzniknou hned dvě centra duševního zdraví

V Královéhradeckém kraji vzniknou hned dvě centra duševního zdraví

Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje schválilo na lednovém zasedání aktualizaci sítě sociálních služeb. Nově do ní byla zařazena vznikající centra duševního zdraví. Nová zařízení zahájí provoz do července letošního roku ve městech Hradec Králové a Trutnov.