Aktuality

14.prosinec Mělnická bouda prošla rekonstrukcí interiéru

Mělnická bouda prošla rekonstrukcí interiéru

Dětská ozdravovna Mělnická bouda v Peci pod Sněžkou byla dnes slavnostně otevřena po rekonstrukci za 16 milionů korun. Nejvýše položené lůžkové zdravotnické zařízení v celé České republice nabízí pobyty především dětem s opakovaným či chronickým dýchacím onemocněním.

14.prosinec Kraj otevřel zrekonstruovaný školní statek v Hořicích

Kraj otevřel zrekonstruovaný školní statek v Hořicích

Žáci zemědělské akademie v Hořicích mají možnost se vzdělávat v nejmodernějším prostředí. Oficiálně předat do užívání rekonstruovaný objekt za více než 90 milionů korun škole dnes přijeli představitelé kraje náměstkyně hejtmana Martina Berdychová a radní Václav Řehoř.

13.prosinec Přeshraniční doprava se bude dál rozvíjet

Přeshraniční doprava se bude dál rozvíjet

Trutnov dnes hostil mezinárodní konferenci věnovanou dopravě v česko-polském pohraničí. Odborníci z obou zemí tu diskutovali o příležitostech, které přináší rozvoj přeshraniční infrastruktury, i o problémech, s nimiž se musejí potýkat.

13.prosinec Kraj obnovuje spolupráci s Banskobystrickým krajem

Kraj obnovuje spolupráci s Banskobystrickým krajem

Královéhradecký kraj bude opět spolupracovat s Banskobystrickým krajem. Záměrem je posílit nejen vztahy přátelské, ale také ekonomické a kulturní. Tento týden spolupráci schválilo zastupitelstvo. Smlouva byla podepsána už jednou v roce 2009.

12.prosinec Kraj ocenil zapojené školy a úspěšné řešitele kvízu Kraje pro bezpečný internet

Kraj ocenil zapojené školy a úspěšné řešitele kvízu Kraje pro bezpečný internet

Letošního ročníku projektu Kraje pro bezpečný internet se účastnilo více jak 2 000 žáků a 35 škol z našeho kraje. Hejtman Jiří Štěpán a náměstkyně Martina Berdychová předali na slavnostním setkání vylosovaným vítězům hodnotné ceny a odměnili finančním darem školy, které se do projektu zapojili největším počtem svých žáků.

11.prosinec Rychnovská nemocnice bude od nového roku samostatná

Rychnovská nemocnice bude od nového roku samostatná

Vlastní vedení bude mít od 1. ledna 2019 nemocnice v Rychnově nad Kněžnou. Organizační změnu včera odsouhlasila Rada Královéhradeckého kraje. Cílem je personální stabilizace rychnovské nemocnice, která v současné době spadá pod Oblastní nemocnici Náchod, a. s.

10.prosinec Veřejná doprava obslouží na Kostelecku všechny směny

Veřejná doprava obslouží na Kostelecku všechny směny

Královéhradecký kraj zavádí na lince IREDO 115 nové večerní spoje, a to na základě požadavků zástupců firem z Kostelce nad Orlicí. Nové spoje poslouží především zaměstnancům z odpoledních směn dojíždějící ze směru od Týniště nad Orlicí.

7.prosinec Seminář představil dotace pro příští rok

Seminář představil dotace pro příští rok

V Hradci králové se uskutečnil diskusní seminář na téma Dotace pro obce na rok 2019. Více než 200 účastníků se dozvědělo spoustu nových informací k dotačním programům na rok 2019 na národní i krajské úrovni. Na semináři vystoupili zástupci Ministerstva pro místní rozvoj ČR a Krajských úřadů Královéhradeckého a Pardubického kraje.