Videoreportáže z let 2015-2017

27.4.2015

Grand Prix HK 2015

Tatami plné kvalitních závodníků z celé Evropy, disciplíny kata a kumite a náročné karatistické výkony. To všechno bylo k vidění o uplynulém víkendu v královéhradecké sportovní hale v Třebši, kde se konala mezinárodní soutěž v karate s názvem Grand Prix Hradec Králové. Tuto výjimečnou sportovní záležitost podporuje i Královéhradecký kraj. Podívejte se na reportáž.

26.4.2015

Klášter Broumov otevřen!

V benediktinském klášteře v Broumově skončily nejrozsáhlejší opravy za posledních sto let. Slavnostního otevření se zúčastnili desítky hostů z celého Česka a novou podobou kláštera byli návštěvníci nadšeni. Podívejte se na video.

20.4.2015

Řeky nejsou smetiště

Klub dětí a mládeže Hradec Králové uspořádal o uplynulém víkendu tradiční úklid odpadu z koryta řeky Orlice. Do Kostelce nad Orlicí, kde akce s názvem „Řeky nejsou smetiště“ startovala, dorazili i přes poměrně chladné počasí vodáci z celých východních Čech. Akci podporuje i Královéhradecký kraj. Podívejte se na video.

17.4.2015

Tip na výlet: ZOO

Zoologická zahrada ve Dvoře Králové nad Labem odstartuje už v sobotu 25. dubna svoji novou sezónu. A na návštěvníky čeká celá řada novinek. Do zoo se vypravte díky naší reportáži.

15.4.2015

Přijímačky 2015

15. a 16. dubna budou tisíce žáků základních škol v Královéhradeckém kraji absolvovat přijímací zkoušky na střední školy. Tentokrát budou navíc jednotné pro všechny uchazeče. Jak vypadal první den přijímaček například na Obchodní akademii v Hradci Králové se můžete podívat v reportáži.

14.4.2015

Zlatá koruna KHK

Ocenění Zlatá koruna uděloval vůbec poprvé Královéhradecký kraj. A to dobrovolníkům, kteří dlouhodobě pracují s dětmi a mládeží. Ocenění tak získali sportovci, dobrovolní hasiči nebo zástupci společenských a kulturních organizací. Například sportovní střelec Jiří Ledvinka nebo stolní tenistka Lucie Francová. Podívejte se na reportáž.

14.4.2015

ISSS 2015

Hradecké kongresové centrum Aldis přivítalo už 18. ročník mezinárodní konference Internet ve státní správě a samosprávě. Diskutuje se o kybernetické bezpečností, využití mobilních aplikací pro města a obce nebo o elektronizaci zdravotnictví. Mezi čestnými hosty byl i hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc. Konference pokračuje i dnes. Podívejte se na reportáž.

13.4.2015

Broumovský klášter

Barokní benediktinský klášter v Broumově prošel největší rekonstrukcí od svého založení. Z evropských peněz byla revitalizována asi pětina objektu a nádherné prostory - včetně klášterní zahrady - se zanedlouho otevřou veřejnosti. Pojďte s námi nahlédnout do opraveného broumovského kláštera prostřednictvím reportáže a během dnů otevřených dveří 25. - 26. dubna 2015 naživo!

10.4.2015

Polom - Deštné

Už v polovině dubna začne dlouho očekávaná rekonstrukce příjezdové silnice do Deštného v Orlických horách. Podívejte se sami, že je v opravdu havarijním stavu. Bez nadsázky můžeme říct, že připomíná spíše tankodrom. Více v reportáži.

8.4.2015

Rekonstrukce Hlucháku

Ústav hluchoněmých na Pospíšilově třídě v Hradci Králové prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Investorem je Krajský úřad Královéhradeckého kraje a opravy zcela změní tuto kulturní památku chráněnou státem. Kromě stavebníků pracují na místě i restaurátoři, kteří pečlivou prací dávají do původního stavu výzdobu z roku 1902. Opravy by měly být dokončeny letos a objekt bude poté sloužit krajským školským zařízením. Podívejte se na video.