Videoreportáže z let 2015-2017

30.3.2017

Zlatý kolovrat za rok 2016

Krajské ocenění za významný přínos v oblasti tradiční lidové kultury předal dnes dopoledne hejtman Jiří Štěpán. Keramické dílo s motivem kolovratu putuje hned ve dvou exemplářích do Merklovic, místní části Vamberka, a jednou do Deštného v Orlických horách.

30.3.2017

Muzeum války 1866 zahájilo sezónu

Přehlídka uniformovaných jednotek rakouských a pruských vojáků, prezentace dosud nevystaveného předmětu z pozůstalosti hraběte Walderdorffa a promítání dokumentu České televize „Muži z aleje mrtvých“ - tím vším zahájilo o víkendu návštěvnickou sezónu Muzeum války 1866 na Chlumu.

29.3.2017

SnowJam 2017

O víkendu se ve Špindlerově Mlýně konalo finále snowboardového Světového poháru ve slopestylu, které hostil snowboardový a hudební festival SnowJam, jehož partnerem je i Královéhradecký kraj. Finálového dne se zúčastnil také hejtman Jiří Štěpán.

28.3.2017

Zastupitelstvo ve znakovém jazyce

Poprvé v historii bylo jednání krajského zastupitelstva tlumočeno do českého znakového jazyka. Pilotní projekt byl poprvé vyzkoušen na jednání 27. března, kdy celé jednání překládaly dvě tlumočnice. Kraj chce tímto krokem zpřístupnit jednání skutečně všem, a to i neslyšícím občanům.

7.3.2017

Kraj opraví jednu z nejhorších "dvojek"

Silnice druhé třídy II/320 na Rychnovsku platila dlouhou dobu za jednu z nejhorších v celém Královéhradeckém kraji. Její podoba ale postupně doznává změn. Nyní je před realizací projekt, který zlepší cestování mezi Ličnem a Voděrady.

19.12.2016

Gayerova a Vrbenského kasárna

Královéhradecký kraj plánuje rozsáhlou rekonstrukci areálu Gayerových a Vrbenského kasáren v centru Hradce Králové. Vzniknout zde má moderní muzejní expozice, zázemí pro bádání i prostor pro kulturní akce.

16.12.2016

Nová přístavba ozdravovny

Přestavěná ozdravovna v Novém Nemojově u Dvora Králové nad Labem byla slavnostně uvedena do provozu. Zbourání staré přístavby a výstavba nové vyřešila nedostatek prostorů a jejich špatné uspořádání. Investice byla hrazena z prostředků, které kraj získal prodejem nepotřebného majetku ve veřejné dražbě.

25.11.2016

GMU HK otevřena

Jeden z hlavních kulturních stánků v Hradci Králové se ve čtvrtek 24. listopadu otevřela pro veřejnost. Galerie moderního umění na Velkém náměstí byla kvůli nákladné rekonstrukci nepřístupná déle než dva a čtvrt roku. V péči stavařů a následně i památkářů byla od konce července roku 2014. Obnova pozdně secesní budovy někdejšího Záložního úvěrového ústavu stála 126 milionů korun.

16.11.2016

Nový hejtman

Královéhradecký kraj už zná jméno nového hejtmana. Na ustavujícím zastupitelstvu se jím stal Jiří Štěpán, dosavadní proděkan Filozofické fakulty UHK nahradí po 8 letech Lubomíra France. Podívejte se na reportáž.

19.9.2016

Dožínky, den druhý

Hlavní program Královéhradeckých krajských dožínek připadal na sobotu. Ani letos nechyběl slavnostní průvod, Den slovenské kultury nebo oceňování úspěšných zemědělců a potravinářů. Návštěvnost byla v řádu desetitisíců.