Videoreportáže z let 2015-2017

16.9.2016

Den řemesel

Den řemesel připravil Královéhradecký kraj na Pivovarském náměstí. Je to vlastně taková prezentace středních škol, kde se žáci základních škol mohou seznámit především s učňovskými obory. Podívejte se na reportáž.

16.9.2016

Královéhradecké krajské dožínky

Dožínky úspěšně odstartovaly. Den zemědělství určený především mládeži a dětem nabídl ukázky nejrůznějších dovedností. K vidění bylo stříhání ovcí, včelařina, nebo třeba umělecké kovářství. Nechyběla živá zvířata, na které se sjely podívat děti z celého Královéhradeckého kraje. Ty také soutěžily, malovaly a poznávaly. Královéhradecké dožínky pokračují v sobotu, kdy odstartuje velký program pro veřejnost.

14.9.2016

Den železnice

Uplynulý víkend byl v Královéhradeckém kraji věnovaný vláčkům a mašinkám. Den železnice tentokrát přilákal tisíce lidí do Rokytnice v Orlických horách a do Trutnova. Podívejte se na reportáž.

5.9.2016

CIAF 2016

V Hradci Králové se o víkendu uskutečnil 23. ročník mezinárodního leteckého dne CIAF. Na akci přišly desetitisíce návštěvníků, aby si prohlédli nejmodernější leteckou techniku i legendární stroje, které se účastnily slavných válečných konfliktů. Podívejte se na reportáž.

29.8.2016

Trasa Jetřichov - Broumov je otevřena

Oprava úseku mezi odbočkou na Jetřichov a čerpací stanicí na okraji Broumova, která navázala na předchozí rekonstrukci silnice přes vrchol Pasa, je kompletní. Jedná se o první letos dokončený projekt, na který Královéhradecký kraj obdržel dotaci z Integrovaného regionálního operačního programu. Slavnostní otevření proběhlo v pátek. Podívejte se na reportáž.

23.8.2016

Rudník - Vesnice roku 2016

Zástupci obce Rudník o víkendu převzali cenu Vesnice roku Královéhradeckého kraje. Rudník v roce 2013 zasáhla ničivá povodeň, která způsobila milionové škody. Nyní, tři roky po povodních, Rudník slaví titul Vesnice roku 2016.

18.7.2016

Za poklady Broumovska

Celé letní prázdniny probíhá na Broumovsku v jedinečných barokních kostelích hudební festival s názvem Za poklady Broumovska. Cyklus letních koncertů renomovaných českých i zahraničních interpretů odstartoval 2. července v kostele sv. Barbory v Otovicích a uzavře se až 3. září v klášterním kostele sv. Vojtěcha v Broumově. Každou prázdninovou sobotu tak máte jedinečnou možnost zavítat do unikátních kostelů broumovské skupiny a zaposlouchat se do klasické hudby v provedení špičkových interpretů. Akci podporuje i Královéhradecký kraj.

13.7.2016

V Kuksu se plánují další novinky

Revitalizace kaskádového schodiště v obci Kuks, okolí Braunova betléma nebo stavba nové věže pro kola. To jsou plány dalších projektů, které chystá Královéhradecký kraj prostřednictvím neziskové organizace Revitalizace Kuks do budoucna pro návštěvníky barokní perly kraje. Podívejte se na reportáž.

4.7.2016

Připomínky války 1866

Uplynulý víkend vyvrcholily vzpomínkové akce ke 150. výročí války 1866. V pátek byl odhalen památník ve Střezeticích, v neděli proběhla samotná rekonstrukce bitvy na Chlumu. Podívejte se na reportáž.

20.5.2016

Zrekonstruovaný hasičský stadion

Zrekonstruovaný stadion pro výcvik hasičů a požární sport byl včera slavnostně otevřen v Hradci Králové. Na investici v hodnotě 24 milionů korun přispěly i Královéhradecký kraj a město Hradec Králové, shodně po šesti milionech. V areálu byl vybudován atletický ovál s umělým povrchem a také cvičná věž. Rekonstrukce stadionu bude pokračovat další etapou.