Videoreportáže z let 2015-2017

19.6.2015

Silnice Svatojánský Újezd - Špice

Motoristé na Jičínsku se mohou těšit z dalšího zrekonstruovaného úseku. Náměstek hejtmana Karel Janeček včera slavnostně otevřel opravenou silnici druhé třídy číslo 501, která je spojnicí Lázní Bělohrad a Jičína.

19.6.2015

MČR požárního sportu 2015

Tak jako každý rok, i letos se koná Mistrovství republiky v požárním sportu. Letošní již 44. ročník se uskuteční ve dnech 26. – 28.6.2015 v Trutnově. Akce se koná za podpory Královéhradeckého kraje pod záštitou hejtmana Lubomíra France.

17.6.2015

Výstava "Udělej si sám"

Po čtyřech letech se představí v prostorách jičínské galerie další výstava o kutilství před rokem 1989. Netradiční výstava, kterou byste asi v zámeckých prostorách spíše nehledali, se stane zároveň poctou nedávno zesnulému Přemku Podlahovi. Inspirací budou jak důmyslné vychytávky z jeho sbírky, tak i další předměty vyrobené často doma na koleni, a to i od jičínských kutilů.

16.6.2015

Ředitelka Ivana Křečková

Ředitelka Krajského úřadu Královéhradeckého kraje Ivana Křečková uspěla v prestižní anketě Manažer roku. A to jako vůbec první manažerka státní správy v historii ankety, která se vyhlašuje už více než 20 let. Podívejte se na reportáž.

16.6.2015

Legiovlak v HK

Hradecké hlavní nádraží má odedneška novou atrakci, byť pouze dočasnou. Na své pouti se tu na dva týdny zastavil Legiovlak. Ten je replikou legionářských vlaků, s nimiž naši předkové cestou do vlasti ovládli transsibiřskou magistrálu. Poutavou expozici je možné si prohlédnout i díky podpoře Královéhradeckého kraje, který se podílí na úhradě nákladů spojených s umístěním expozice na svém území.

15.6.2015

Novoměstský hrnec smíchu 2015

V Novém Městě nad Metují skončil týden plný smíchu a dobré nálady. Tradiční festival české filmové a televizní komedie Novoměstský hrnec smíchu vyvrcholil v sobotu 13.6. galavečerem s předáváním cen, který sledovali v sále nejen diváci, ale také řada známých osobností. Festival proběhl s podporou Královéhradeckého kraje a pod záštitou hejtmana Lubomíra France. Podívejte se na reportáž.

10.6.2015

20. SwingFest Jardy Marčíka

Jubilejní 20. ročník oslavil v letošním roce swingový festival Jardy Marčíka v Týništi nad Orlicí. Je to jedna z vůbec největších a nejprestižnějších hudebních akcí svého druhu v našem regionu. Královéhradecký kraj pořádání festivalu finančně podpořil. Organizátoři celkem získali na 20. ročník 70 tisíc korun. Podívejte se na reportáž.

5.6.2015

Rekontruované nádraží Rychnov n.K.

Jestli cestujete vlakem, tak jste si možná všimli, že železniční nádraží v Rychnově nad Kněžnou prošlo kompletní rekonstrukcí. Tahle stavba za 460 milionů korun je součástí modernizace tratě z Častolovic do Solnice. Podívejte se, jaké všechny změny oprava stanice přinesla.

3.6.2015

Hry seniorů Skřivany

450 sportovců - seniorů z celého kraje se sešlo ve Skřivanech. Čekalo na ně 13 disciplín na všech sportovištích v obci. Ve středu 3. června se totiž konaly III. Sportovní hry seniorů Královéhradeckého kraje. Skřivanskou sportovní atmosféru můžete nasát i Vy! Podívejte se na naši reportáž.

3.6.2015

Sezona cyklobusů 2015

Linky speciálních cyklobusů začaly o uplynulém víkendu sloužit v Krkonoších všem milovníkům cyklistiky. Na první jízdu cyklobusem čekali ve Vrchlabí cyklisté ze všech koutů východních Čech. Cyklobusy fungují ve čtyřech oblastech Královéhradeckého kraje – v Českém ráji, Kladském Pomezí, Orlických horách a Krkonoších. Královéhradecký kraj tento druh dopravy dlouhodobě finančně podporuje. Podívejte se na video…