Královéhradecký kraj

Úvodní stránkaKraj a volené orgányTiskové centrumKraj v médiích

Kraj v médiích


Krajské TV vysílání v nemocnicích; www.zonetv.cz


Nejnovější reportáže

19. 6. 2017

Nové zázemí tenisového centra

Nový objekt šatnového a hygienického zázemí TENIS-CENTRA DTJ Hradec Králové byl dnes odpoledne slavnostně otevřen za účasti premiéra Bohuslava Sobotky, hejtmana Královéhradeckého kraje Jiřího Štěpána, náměstkyně hejtmana pro školství a sport Martiny Berdychové, primátora města Hradec Králové Zdeňka Finka a dalších hostů. Královéhradecký kraj podpořil stavbu nového objektu celkovou částkou devět milionů korun. Projekt je dále spolufinancován Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a Nadací ČEZ.

Publikoval: Michal Friček

Celý článek

Otevření nového zázemí v TENIS-CENTRU DTJ

19. 6. 2017

Návštěva premiéra Sobotky

Další rozvoj průmyslové zóny Solnice – Kvasiny a aktualizace vládního usnesení, díky kterému se má navýšit podpora pro region ze tří miliard korun na šest, to bylo téma číslo jedna na společné schůzce hejtmana Královéhradeckého kraje a předsedy vlády České republiky Bohuslava Sobotky. Dalším tématem jednání byla dostavba dálnice D11 od Hradce Králové směrem na Jaroměř a dále do Polska, odměňování řidičů v autobusové dopravě i pracovníků v sociálních službách.

Publikoval: Michal Friček

Celý článek

Návštěva premiéra Sobotky

9. 6. 2017

Archeologické průzkumy na D11

Archeologové, kteří od dubna provádějí záchranný výzkum na místě budoucí dálnice D11 mezi Hradcem Králové a Jaroměří, objevili například pozůstatky sídlišť z mladší doby kamenné. Hodnota průzkumných a zemních prací na zhruba 20 kilometrů dlouhém úseku je 789 milionů korun. Archeologové pracují současně na několika úsecích, průzkumu na polích v blízkosti silnice I/33 na Náchod se účastní 150 až 200 lidí. Podívejte se na reportáž z prezentačního dne archeologických průzkumů.

Publikoval: Dan Lechmann

Celý článek

Archeologické průzkumy na D11

19. 5. 2017

Automobileum 2017

Celorepubliková dopravní soutěž zaměřená na středoškolské studenty automobilních oborů se konala od středy do čtvrtka na hradeckém polygonu. Zastoupení zde měly všechny kraje s výjimkou hlavního města. Prvenství v soutěži družstev získal Královéhradecký kraj. Mezi jednotlivci zvítězil Petr Kavan ze Střední školy technické a řemeslné v Novém Bydžově.

Publikoval: Michal Friček

Celý článek

Automobileum 2017

11. 5. 2017

Rozkoš RESCUE 2017

Téměř 40 týmů z celého Česka i Slovenska se o uplynulém prodlouženém víkendu zúčastnilo v areálu kempu u přehradní nádrže Rozkoš cvičení pro záchranáře s názvem Rozkoš RESCUE 2017. Organizátoři připravili pro mladé záchranáře desítky simulací reálných výjezdů. Zachraňovalo se nejen na souši, ale i na vodní hladině. Přestože se nejednalo o reálné akce, tak se mladí záchranáři pustili do akcí s plným nasazením. Akci organizuje Vodní záchranná služba ČČK Náchod a další složky. Cvičení záchranářů se uskutečnilo pod záštitou náměstka hejtmana Královéhradeckého kraje pro zdravotnictví Aleše Cabicara.

Publikoval: Dan Lechmann

Celý článek

Rozkoš RESCUE 2017