Aktuality - archiv

Přejít na:

 

04.November ZOO Dvůr Králové

Dvorská zoo překonala loňskou návštěvnost

(ČTK) - Dvorská zoo v říjnu překonala loňskou návštěvnost. Od začátku roku do poloviny tohoto týdne zoologickou zahradu vidělo téměř 372.610 lidí, což je o 2345 více než za celý loňský rok. Pomohla tomu mimo jiné akce Týden duchů. Propad návštěvnosti trval od roku 2010. ČTK to dnes sdělila mluvčí zoo Jana Myslivečková.

01.November Krajští záchranáři

Královéhradečtí záchranáři jsou nejlepší v Evropě

Tým složený ze záchranářů Zdravotnické záchranné služby Královéhradeckého kraje zvítězil v náročné mezinárodní soutěži praktických záchranářských dovedností, která se uskutečnila koncem minulého týdne v polském Krakově. Trojice královéhradeckých záchranářů doplněná dvěma kolegy z jiných regionů reprezentovala Českou republiku v silné konkurenci dalších evropských států.

30.October Starosta roku 2013

Titul Starosta roku 2013 putuje do Královéhradeckého kraje

Vítězem pátého ročníku soutěže Era Starosta roku se stal Antonín Novotný z obce Podbřezí v Královéhradeckém kraji. Titul převzal včera v pražské Malostranské besedě z rukou loňské vítězky Vlasty Mokré a ředitele Kanceláře představenstva ČSOB Ondřeje Škorpila. Porotu si Antonín Novotný získal svým neobyčejně lidským a efektivním přístupem k vedení obce.

25.October Program CZ-PL

Češi a Poláci realizovali na 400 projektů za více než dvě miliardy

V Královéhradeckém kraji a Dolnoslezském vojvodství vzniklo bezmála 400 společných projektů, na které Evropská unie poskytla více než dvě miliardy korun. Díky dotacím se podařilo například opravit silnice, postavit cyklostezky, podpořit práci záchranářů, podnikatelů či vylepšit životní prostředí.

24.October Rekonstrukce silnice

Kraj chce získat další miliony na opravy svých silnic

Výbor Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) na začátku října rozhodl, že krajům poskytne finance na opravy silnic druhých a třetích tříd. Královéhradecký kraj požádal o více než 58 milionů korun. Pokud je dostane a bude příznivé počasí, prostaví je ještě v tomto roce, a to až na dvou desítkách komunikací.

24.October Hejtman Lubomír Franc

Hejtman: kraj potřebuje vládu, která s ním bude spolupracovat

Královéhradecký kraj potřebuje vládu, která vyslyší jeho potřeby a bude s ním konstruktivně spolupracovat. Uplynulé roky jasně ukázaly, jaká nebezpečí kraji hrozí, když centrální vláda nechápe jeho problémy a potřeby jeho obyvatel.

23.October Zimní údržba silnic

Silničáři přestavují auta na sypače, doplňují poslední tuny soli

Krajští silničáři mají v těchto dnech před blížící se zimou plné ruce práce příprav: do skladů navážejí poslední tuny soli a přestavují své vozy, které dosud sloužily pro letní údržbu, na sypače s pluhy. Ve skladech SÚS Královéhradeckého kraje a.s. již čeká na první zimní počasí na 18 tisíc tun soli a 20 tisíc tun písků a posypové drtě. Z garáží bude moci v případě potřeby vyrazit na zamrzlé silnice 110 sypačů s radlicemi, 40 nakladačů a 10 sněhových fréz.