Aktuality - archiv

Přejít na:

 

25.September Autobus

Čipové karty IREDO usnadní cestování a přináší slevy jízdného

Snadnější cestování díky elektronické peněžence, padesátiprocentní slevy pro seniory a o pět procent levnější jízdné pro všechny cestující přináší nová bezkontaktní čipová karta IREDO. Jde o ojedinělý projekt, který sjednocuje odbavovací zařízení čtyř dopravců včetně Českých drah a propojuje Královéhradecký a Pardubický kraj. Nositelem projektu je společnost OREDO s.r.o., krajský organizátor dopravy.

23.September Gymnázium ve Dvoře Králové nad Labem

Kraj jedná o sloučení dvou středních škol ve Dvoře

Vedení krajského školství nakročilo ke sloučení gymnázia a střední školy informatiky a služeb ve Dvoře Králové nad Labem. Pod jednou střechou by měly být školy odolnější vůči rostoucímu poklesu počtu žáků, otevře se například možnost rozšířit výuku cizích jazyků, nabídnout širší škálu volitelných předmětů. Případné sloučení se navíc v žádném případě nedotkne ani stávajících žáků ani pedagogů. Vznikne silnější, stabilnější škola, která si lépe poradí s úbytkem žáků i finančními prostředky.

23.September Rekonstrukce silnice

Do modernizace silnic na Vrchlabsku půjde dalších 300 milionů

Necelých 300 milionů korun půjde do dalších rekonstrukcí silnic na Vrchlabsku. Oprav by se tak měla v letech 2014 a 2015 dočkat vozovka mezi Studencem a Dolní Brannou a silnice první třídy Nerudova – Nádražní ve Vrchlabí. Modernizace komunikací je součástí projektu na rozšíření vrchlabské průmyslové zóny, kde působí závod Škoda Auto. Akci financuje Královéhradecký a Liberecký kraj společně se státem.

18.September Točna v Opočně

Cestujícím v Opočně usnadní přestupování nová točna

Díky nové točně pro autobusy budou moci cestující v Opočně přestupovat bezpečněji a pohodlněji. Na projekt poskytl městu dva miliony korun Královéhradecký kraj. Moderní točna nahradila nevyhovující prostor před vlakovým nádražím, její podoba po dostavbě bude představena 21. září v 9:00.

18.September Škoda Auto, a.s., závod Vrchlabí

Začaly rekonstrukce silnic v průmyslové zóně Vrchlabí

V září začaly rekonstrukce dvou silnic, které navazují na průmyslovou zónu Vrchlabí. Náklady na stavební práce budou činit 72 milionů korun. Oprava komunikací je součástí projektu na rozšíření vrchlabské průmyslové zóny, kde působí závod Škoda Auto. Akci financuje Královéhradecký kraj společně s krajem Libereckým a státem.

18.September Volby - ilustrační

O křesla v parlamentu se v říjnu utká 18 politických subjektů

O křesla poslanců v dolní komoře Parlamentu České republiky se v říjnových volbách v Královéhradeckém kraji utká celkem 18 politických subjektů. Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky se letos uskuteční 25. a 26. října. Do dnešní 16. hodiny měly politické strany, politická hnutí a koalice lhůtu pro doručení svých kandidátek na odbor vnitra a krajský živnostenský úřad Krajského úřadu Královéhradeckého kraje.

17.September Projekt Edison na SPŠ stavební v Hradci Králové

Na SPŠ stavební a Domov mládeže Vocelova zavítal Edison

V týdnu od 16. do 20. září 2013 probíhá na Střední průmyslové škole stavební v Hradci Králové projekt Edison. Jedná se o multikulturní projekt, který si klade za cíl šířit toleranci mezi národy tím, že mladí lidé budou moci poznat a pochopit cizí kulturu. Žáci, kteří se seznámí s jinými národy, jsou motivovaní do budoucna; neobávají se například komunikace v cizím jazyce nebo hledání práce za hranicemi naší země.

16.September Holovousy

Holovousy jsou stříbrné v celostátním kole Vesnice roku

Druhou příčku obsadily Holovousy v celostátním kole soutěže Vesnice roku. Výsledky klání, do kterého se přihlásilo 273 obcí, bylo vyhlášeno o víkendu v Luhačovicích na Mezinárodním dětském folklorním festivalu Písní a tancem. Republikový titul Vesnice roku letos získal Jeseník nad Odrou z Novojičínska, třetí skočil Dolní Újezd ze Svitavska.

13.September Cykloturistika - vizák

V Hradci Králové se uskuteční konference o cestovním ruchu

Ve dnech 17. a 18. září se na krajském úřadu v zasedacím sále Jana Letzela budou konat dvě konference: „V. ročník Konference na podporu regionálního cestovního ruchu Královéhradeckého kraje“ a „Labská cyklotrasa od pramene k moři napříč Evropou bez bariér“.