Aktuality - archiv

Přejít na:

 

10.September Poslední zasedání krajského zastupitelstva 2008 - 2012

Obstrukce jako v parlamentu: krajští zastupitelé odmítli polovinu návrhů

Zahrada pro zařízení pěstounské péče, převod opočenské nemocnice z kraje na město či předání tělocvičny z dětského domova na střední školu: to jsou jen některé z bodů, kterým včera zastupitelé dali červenou. Zastupitelé Královéhradeckého kraje včera historicky vůbec poprvé neschválili téměř polovinu připravených návrhů: stopku dostalo celkem 44 z celkových 91 návrhů. Při hlasování v bodech 50 až 90 se zástupci opozice zdrželi hlasování nebo byli proti.

10.September Podpis dohody mezi Královéhradeckým krajem a vládou Republiky Srbské

Kraj má nové partnery. Hejtman podepsal smlouvu s bosenskými Srby

Královéhradecký kraj má ode dneška v Evropě nové partnery. Stali se jimi bosenští Srbové žijící v bosenské Republice Srbské. Královéhradecký hejtman Lubomír Franc dnes v Hradci Králové podepsal smlouvu s vládou tohoto balkánského regionu.

06.September Otevření nové budovy Třebechovického muzea betlémů

Hejtman otevřel novou budovu třebechovického betlému

Po zhruba dvou letech budou moci lidé opět spatřit unikátní třebechovický betlém. Významná kulturní památka našla domov v nové budově muzea za více než 45 milionů korun. Většinu financí se na tento projekt podařilo získat z Evropské unie. Nové muzeum betlémů v Třebechovicích dnes otevřel hejtman Lubomír Franc.

04.September

Filmaři Královéhradeckého kraje i letos úspěšní

V Královéhradeckém kraji se každoročně v květnu koná krajská soutěž amatérských filmů. Autoři soutěží v šesti kategoriích nejen o ceny a postup do celostátní soutěže Český videosalon, ale prestiž jí dodává i udělení Ceny hejtmana Královéhradeckého kraje za nejlepší film soutěže, kterou letos z rukou náměstka hejtmana Otakara Rumla převzal mladý autor, student rychnovského gymnázia Šimon Štefanides za snímek Slepice.

04.September Restart 2013

Kraj se cvičil na postup při black-outu

Co všechno je třeba udělat, koho kontaktovat a jak postupovat při masivním výpadku elektrické energie ve východních Čechách? Právě na tyto otázky odpovědělo cvičení, které proběhlo první zářiové úterý a středu v Královéhradeckém a Pardubickém kraji s názvem Restart 2013. Tématem tohoto cvičení bylo řešení plošného dlouhodobého výpadku při tak zvaném black-outu.

02.September Studenti

Na střední školy nastupuje méně prváků než vloni, už pošesté

Propad počtu studentů, kteří nastupují do prvních ročníků středních škol v Královéhradeckém kraji, letos pokračuje. A je to už šestý školní rok po sobě za sebou. Úbytek žáků už není tak dramatický jako v před třemi lety, střední školy v kraji však zůstávají stále poloprázdné. Letos na střední školy nastoupí minimálně 4150 nově přijatých žáků, jen o pár méně než vloni.

30.August Koupání

Koupaliště v hradeckém kraji končí sezonu, voda je bez závad

(ČTK) - Většina koupališť v Královéhradeckém kraji ukončí do neděle 8. září letní sezonu. Část koupališť, například Stříbrný rybník u Hradce Králové, Miletín, Vamberk, Eden v Jinolicích, Teplice nad Metují, Milovice či Lanžov, už sezonu v minulých dnech ukončila. V koupalištích, které sledují hygienici, je voda ke koupání stále vhodná, vyplývá z informací zveřejněných dnes na webu Krajské hygienické stanice v Hradci Králové.

29.August Studenti

Startuje šestý ročník Logické olympiády

Mensa ČR spouští registraci do šestého ročníku soutěže Logická olympiáda. Přihlásit se mohou všechny děti ve věku od 6 do 20 let. Soutěž má tři kola, to nominační soutěžící zvládnou on-line ve škole, doma, v knihovně nebo kdekoliv jinde s připojením na internet. Ti nejlepší postoupí do krajských kol a o vítězi rozhodne finále soutěže na Pražském hradě.

21.August Grand Prix Královéhradeckého kraje

Cyklistický víkend v Královéhradeckém kraji

Minulý víkend patřil v Královéhradeckém kraji cyklistům všech věkový kategorií. Nejprve se v pátek 16. srpna uskutečnila na Ulrichově náměstí v Hradci Králové již 48. Velká cena města Hradec Králové. Zde už od 16.00 startovaly nejprve dětské závody, které nabídly starty hned čtyř věkových kategorií a na jejichž startu se sešlo kolem 60 malých a velkých závodnic. Po honorování cyklistických nadějí přišla na řadu další kategorie. Tentokrát to byli amatérští Hobby závodníci, kteří v 17.00 vystartovali na 1200 m dlouhý okruh, kde bojovali 40 minut o celkové vítězství. Ze 75 přihlášených byli nakonec nejrychlejšími v mužích hradecký Martin Splítek ze Specialized Concept Store a v ženách Veronika Bláhová z Drásal team Holešov.