Aktuality - archiv

Přejít na:

 

20.February V Náchodě se prezentovaly fiktivní studentské firmy

V Náchodě se prezentovaly fiktivní studentské firmy

V náchodském Městském divadle dnes proběhl pod taktovkou Obchodní akademie v Náchodě třetí regionální veletrh fiktivních firem. Čtyřiadvacet firem žáků z deseti východočeských měst se snažilo zaujmout potenciální zákazníky a předvést jim, že právě jejich produkt je ten nejlepší…

20.February Cyklisté mají svého průvodce po Labské stezce

Cyklisté mají svého průvodce po Labské stezce

Hlavní atrakce, služby pro cyklisty, přívozy či turistická informační centra podél Labe nabídne nový mezinárodní průvodce pro cyklisty. V těchto dnech vychází první oficiální cykloprůvodce po Labské stezce, který provede návštěvníky podél celé 1230 km dlouhé trasy od pramene Labe až po Severní moře.

20.February Regiocentrum Nový pivovar

Za využívání práce z domu získal hradecký krajský úřad Cenu Ministerstva vnitra za inovaci

Od roku 2012 pracují vybraní úředníci Krajského úřadu Královéhradeckého kraje částečně ze svého domova. Během let 2012 a 2013 pomohl tento projekt zefektivnit provoz úřadu a přinesl úspory téměř 600 tisíc korun, letos se očekává, že díky tomu úřad ušetří až milion korun. Za využívání práce z domu získal hradecký krajský úřad Cenu Ministerstva vnitra za inovaci ve veřejné správě za rok 2013. Slavnostní předání ocenění se konalo včera v rámci 10. Národní konference kvality ve veřejné správě, kterou letos hostil právě Královéhradecký kraj.

20.February Salon východočeské fotografie

Pozvánka nejen pro fotografy: Přijďte do Salonu

Salon východočeské fotografie se v královéhradeckém Muzeu východních Čech koná už počtvrté. Snímky regionálních fotografů, profesionálů i amatérů, si můžete v galerijním sále prohlédnout do 6. dubna. Vernisáž se chystá na sobotu 22. února od 14 hodin. Jste zváni.

20.February Zoo logo

Ze sjezdovky přímo do ZOO Dvůr Králové

Ze sjezdovky rovnou do zoo? Proč ne. Při předložení skipasu ze SkiResortu Černá Hora-Pec dostanete až do konce března 20 % slevu na vstupenku do ZOO Dvůr Králové.

18.February Starosta Jičína poděkoval mladíkovi za záchranu lidského života

Starosta Jičína poděkoval mladíkovi za záchranu lidského života

Život muži, který náhle zkolaboval na ulici 17. listopadu v Jičíně, zachránil patnáctiletý Oleh „Olin“ Telychka se svými kamarády. Díky instrukcím áchranné služby přes telefon se mu podařilo dát staršímu muži tolik potřebnou bezprostřední masáž srdce, díky níž přežil. Za záchranu lidského života poděkoval Olinovi starosta města Jičín Jiří Liška.

17.February Nejrychlejší holka vesmíru je z Vrchlabí

Nejrychlejší holka vesmíru je z Vrchlabí

První olympijské zlato vybojovala v Soči pro českou výpravu snowboardistka Eva Samková. Nejrychlejší holka vesmíru, rodačka z Vrchlabí, tak skvěle reprezentovala Královéhradecký kraj.

16.February Hradec Králové hostil regionální konferenci k projektu Equity Action in Health

Hradec Králové hostil regionální konferenci k projektu Equity Action in Health

Konference s mezinárodní účastí k projektu Equity Action s tématem Odstraňování nerovností ve zdraví, do kterého je zapojen i Královéhradecký kraj, se uskutečnila ve čtvrtek 13. února v prostorách Regiocentra Nový pivovar. Součástí programu byla i prohlídka Speciální základní a Praktické školy Hradec Králové, jakožto ukázkového příkladu příjemce správně využitých dotací.

14.February Mírná zima ušetří kraji desítky milionů korun

Mírná zima ušetří kraji desítky milionů korun

Díky mírné zimě ušetří Královéhradecký kraj desítky milionů korun. Celkové náklady na zimní údržbu v Královéhradeckém kraji od začátku listopadu loňského roku do konce ledna činily 57,4 milionů korun. Téměř dvakrát tolik, tedy 109 milionů korun, stála údržba v předcházející zimní sezóně za stejné časové období. Uspořené finance pak půjdou opět do údržby silnic.