Aktuality - archiv

Přejít na:

 

07.February Pevnost Dobrošov

Pevnost Dobrošov začne letos spravovat Královéhradecký kraj

Stát letos bezúplatně převede dělostřeleckou tvrz Dobrošov na Náchodsku včetně objektů stálého těžkého opevnění na Královéhradecký kraj. Smlouvu s ministerstvem obrany už podepsal hejtman Lubomír Franc. Kraj tak získá nemovitou národní kulturní památku.

04.February ODM 2014

Třináct medailí pro mladé olympioniky z Královéhradeckého kraje

Pět zlatých, čtyři stříbrné a čtyři bronzové medaile získali koncem ledna na Vysočině mladí sportovci z Královéhradeckého kraje na Hrách šesté zimní olympiády dětí a mládeže České republiky. Mezi 91 královéhradeckými závodníky byli nejúspěšnější orientační běžci na lyžích Martina Waňková a Ondřej Starý.

03.February Škoda Auto, a.s., závod Vrchlabí

Do vrchlabské průmyslové zóny tečou investice za téměř 700 milionů

Rozšíření vrchlabské průmyslové zóny, kde působí závod Škoda Auto, přinese do konce roku 2016 investice za zhruba 689 milionů. Za stovky milionů korun se od loňského léta začaly opravovat silnice v okolí města Vrchlabí, ve městě vzniknou nová protipovodňová opatření, postaví se i nový fotbalový stadion. Z celkového objemu peněz jde více než 550 milionů ze státního rozpočtu, o zbytek nákladů se podělí Královéhradecký a Liberecký kraj a město Vrchlabí.

03.February Ústav hluchoněmých v Hradci Králové

Kraj připravuje rekonstrukci hradeckého „Hlucháku“ a galerie

Historická budova bývalého Ústavu hluchoněmých na Pospíšilově třídě v Hradci Králové se v případě úspěšné žádosti o evropskou dotaci dočká rekonstrukce. Náklady na opravu této památkově chráněné stavby odhadují projektanti a památkáři na necelých 77 milionů. Zhruba o dva miliony korun více by měla stát další připravovaná rekonstrukce, za evropské peníze chce kraj opravit budovu Galerie moderního umění na hradeckém Velkém náměstí.