Aktuality - archiv

Přejít na:

 

30.January

Informace o předání spisů zájmových sdružení právnických osob a k vedení rejstříku svazku obcí

1. ledna 2014 nabyl účinnosti zákon č. 304/2013 Sb., o veřejných rejstřících právnických a fyzických osob (dále jen „rejstříkový zákon“). Na základě ust. § 124 odst. 1 rejstříkového zákona se registr zájmových sdružení právnických osob, vedený doposud krajskými úřady, stal součástí spolkového rejstříku, který vedou krajské soudy příslušné podle sídla zájmového sdružení (s výjimkou Krajského soudu v Praze, namísto něhož vykonává agendu rejstříkového soudu Městský soud v Praze). S ohledem na uvedené předal Krajský úřad Královéhradeckého kraje veškerou spisovou dokumentaci, týkající se zájmových sdružení právnických osob zapsaných v doposud jím vedeném registru, Krajskému soudu v Hradci Králové. Veškeré návrhy na změny těchto zájmových sdružení právnických osob je proto třeba adresovat Krajskému soudu v Hradci Králové.

27.January ON Náchod po dokončení

Kraj ušetří, první etapu rekonstrukce náchodské nemocnice „vysoutěžil“ téměř za polovinu

Úvodní část rekonstrukce nemocnice v Náchodě bude téměř o polovinu levnější, než kraj původně předpokládal. Rozpočtované náklady na nultou etapu byly ve výši 61 milionů korun bez daně z přidané hodnoty, veřejná soutěž na stavební práce nakonec dokázala cenu stlačit na 35 milionů. Letos se za tyto peníze postaví obslužné silnice a zmodernizují teplovodní a elektrické sítě.

27.January Dálnice ilustrační

Hejtman Franc věří, že nový ministr dopravy obnoví dostavbu D11

Přesvědčení, že novému ministrovi dopravy se podaří zahájit stavbu dalších úseků dálnice D11, vyjádřil hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc na dnešním dopravním fóru v Trutnově. Význam dálnice pro celé severovýchodní Čechy a potřebu její dostavby, která v roce 2006 skončila pár kilometrů před Hradcem Králové, zdůraznil na mezinárodní konferenci věnované dopravní infrastruktuře česko-polského pohraničí.

27.January Škoda Auto, a.s., závod Vrchlabí

Průmysl v hradeckém kraji do října rostl o 15 pct, nejvíc v zemi

(ČTK) - Největší průmyslové podniky v Královéhradeckém kraji za prvních devět měsíců loňského roku zvýšily meziročně tržby o 15 procent na 98 miliard korun. Představovalo to nejvyšší růst ze všech krajů. Dynamika růstu průmyslu v hradeckém kraji má stoupající tendenci. V loňském prvním čtvrtletí průmysl v kraji vykázal růst tržeb o 4,9 procenta, v pololetí vzestup činil 12 procent. Vyplývá to předběžných údajů Českého statistického úřadu.

23.January Vzpomínky na 80. léta v Československu

Vzpomínky na 80. léta v Československu

Muzeum východních Čech v Hradci Králové se zapojilo do projektu Dotkni se 20. století!, jehož garantem je Národní muzeum. Tato spolupráce dala vzniknout unikátní celonárodní soutěži zaměřené na listopadové události roku 1989. Soutěž je určena pro děti a mládež základních, středních škol a zájmových organizací.

23.January

Upozornění: dočasné uzavření vchodu do úřadu z Pivovarského náměstí

Od čtvrtka 23. ledna do cca pondělí 27. ledna proběhne záruční oprava elektroinstalace a světel ve vchodu do Krajského úřadu Královéhradeckého kraje z Pivovarského náměstí. Používejte prosím vchod kolem restaurace Nový pivovar. Děkujeme za pochopení, trpělivost a vstřícnost.

22.January ODM 2014

Reprezentanti Královéhradeckého kraje sbírají na zimní olympiádě první medaile

V neděli odcestovala 91 členná sportovní výprava na Vysočinu hájit barvy Královéhradeckého kraje na Hry VI. zimní olympiády dětí a mládeže České republiky 2014. Úvodní dny vysočinské olympiády byly pro reprezentanty našeho kraje úspěšné. Po dvou dnech si výprava kraje připsala 4 zlaté, 3 stříbrné a 3 bronzové medaile.

21.January Studenti

Na krajská gymnázia a lycea budou jednotné přijímací zkoušky

Žáci, kteří se v letošním roce budou hlásit na gymnázia a lycea zřizovaná Královéhradeckým krajem, budou muset absolvovat jednotnou přijímací zkoušku. Kraj k tomuto kroku přistoupil, aby sjednotil standard přijímaných uchazečů a měl jistotu, že gymnázia a lycea budou nadále plnit funkci výběrových škol.