Aktuality - archiv

Přejít na:

 

12.December Telefonování

Kraj ušetří čtyři a půl milionu za telekomunikační služby

Díky elektronické aukci ušetří Královéhradecký kraj v příštích dvou letech zhruba čtyři a půl milionu korun na mobilních telekomunikačních službách. Kraj nakupoval v aukci tyto služby pro všechny jím zřizované příspěvkové organizace a založené obchodní společnosti. V předchozím dvouletém období kraj vynaložil na tyto účely přibližně 14,5 milionu korun včetně DPH.

10.December Josef Táborský

Radní Táborský: Opozice nedodržela slovo. Rozpočtu nedala ani hlas

Navzdory konstruktivní a otevřené přípravě krajského rozpočtu na příští rok, s jehož vznikem nebyl při jeho bezmála pětiměsíčním sestavování zásadní politický problém, nedali opoziční krajští zastupitelé při jeho včerejším schvalování ani hlas. Přitom gestor krajské ekonomiky rozpočet řádně a transparentně projednal a dostal od zástupců opozice ujištění, že rozpočet při jeho schvalování podpoří.

09.December Galerie moderního umění v Hradci Králové

Kraj chce opravit budovu Galerie moderního umění v Hradci Králové

(ČTK) - Královéhradecký kraj chce opravit budovu Galerie moderního umění na Velkém náměstí v Hradci Králové. Náklady by se měly pohybovat kolem 80 milionů korun bez DPH. Odůvodnění veřejné zakázky dnes schválili krajští zastupitelé, řekl ČTK Jiří Hošna z tiskového oddělení hejtmanství.

05.December Včela

Kraj dá pět milionů zemědělcům či na ochranu přírody

Pět milionů korun rozdělí v příštím roce Královéhradecký kraj mezi projekty z oblasti životního prostředí a zemědělství. Dotační programy financují například aktivity zaměřené na hospodaření s odpady, ochranu ohrožených živočichů a rostlin ve volné přírodě, podporu včelaření nebo vzdělávací aktivity zaměřené na ochranu životního prostředí. Záměr již schválili v listopadu krajští zastupitelé.

29.November Izraelský velvyslanec ve Velkém Poříčí

Izraelský velvyslanec ve Velkém Poříčí

Střední školu propagační tvorby a polygrafie Velké Poříčí navštívil nový mimořádný a zplnomocněný velvyslanec Státu Izrael pan Gary Koren. Jeho návštěva souvisela s úspěšnou účastí žáků školy v letošním ročníku projektu CEMACH.

29.November Trhy

Pozvání na Vánoční jarmark

Komise pro lidská práva Královéhradeckého kraje pořádá dne 6. prosince 2013 již tradiční Vánoční jarmark, na který si vás dovolujeme pozvat. Přijďte společně s námi ochutnat speciality národních kuchyní z různých koutů světa a třeba i nakoupit něco hezkého pro zpestření vánoční atmosféry u vás doma.

28.November Cyklostezka

Do Kuksu dorazilo po cyklostezce od Hradce 100 tisíc kolařů a chodců

Jako kdyby každý obyvatel Hradce Králové od kojenců po seniory vyrazil na kole po labském břehu na trasu mezi krajským městem a Kuksem: tolik lidí přilákala během první letní sezony nová turistická atrakce, bezmála třicetikilometrová cyklostezka spojující nejlidnatější východočeské město s unikátní barokní památkou. Od dubna do listopadu se po cyklostezce u Kuksu projelo či prošlo 97 tisíc lidí, u hradeckých Věkoš to bylo v obou směrech dokonce přes 192 tisíc lidí.

27.November Gymnázium ve Dvoře Králové nad Labem

Gymnázium ve Dvoře Králové zůstane samostatné

Gymnázium ve Dvoře Králové nad Labem se s tamní střední školou informatiky a služeb nesloučí. Vedení krajského školství vyšlo vstříc hlasu dvorské veřejnosti, která si sloučení těchto dvou středních škol nepřála. O tom, že se školy nesloučí, již rozhodla krajská rada.