Aktuality - archiv

Přejít na:

 

27.November Regiocentrum Nový pivovar

Krajský úřad získal v Národní ceně kvality ČR ocenění „Úspěšná organizace"

Krajský úřad Královéhradeckého kraje byl oceněn za kvalitu řízení a získal ocenění "Úspěšná organizace" v kategorii Start Plus hodnocení dle modelu EFQM. Model excelence EFQM je moderní metoda hodnocení, která umožňuje objektivně porovnávat všechny parametry výkonnosti podniku, bez ohledu na jeho velikost nebo obor činnosti. Model odhalí silné stránky a oblasti pro zlepšování a umožní trvalé zlepšování. Získané ocenění umožňuje úřadu do roku 2016 používat logo Národní ceny kvality.

25.November Konference

Poslední neznámá na mapě české gotiky a renesance? Východní Čechy

Východní Čechy jsou jedním z posledních regionů České republiky, který dosud nemá na svém území uceleně a přehledně popsanou mapu gotického a renesančního umění. Přitom právě východní Čechy jsou regionem, na kterém gotika a raná renesance zanechaly nepřehlédnutelnou a jedinečnou stopu. V prosinci proto chtějí vědci z Ústavu dějin umění Akademie věd České republiky a Katedry dějin umění olomoucké Filosofické fakulty Univerzity Palackého představit v rámci mezinárodní odborné konference projekt, který toto prázdné místo na mapě historie umění v českých zemích doplní.

25.November František Kupka

Derniéra filmu režisérky Daniely Gébové „František Kupka, symfonik barev a malíř kosmu“

Královéhradecký kraj systematicky připomíná svého nejslavnějšího rodáka. Například už v roce 2008 uspořádal úspěšné mezinárodní sympozium „František Kupka – Čech, Francouz, Evropan“. Při této příležitosti vznikl i unikátní dokumentární film režisérky Daniely Gébové – „František Kupka, symfonik barev a malíř kosmu“, oceněný v roce 2010 na mezinárodním festivalu filmů o umění Arts&film v Telči v kategorii filmů o výtvarném umění.

22.November Vlajka Evropské unie vizák velký

NATO Charity Bazar v Bruselu: Výtěžek pomůže potřebným, část peněz putuje i mezi postižené děti do Čech

Tak jako každoročně se Vojenská část stálé delegace při NATO a EU podílela na tradiční akci NATO Charity Bazar. Broušené vázy, mísy, sklenice či sady karlovarského porcelánu, ale i další tradiční výrobky nabízeli u svého stánku zástupci české delegace při výročním charitativním bazaru (NATO Charity Bazaar), který se konal třetí listopadovou neděli v prostorách velení Severoatlantické aliance v Bruselu. Stovky návštěvníků mohly ochutnat národní kulinářské speciality, odnést si vánoční dárek v podobě rukodělného zboží nebo se pobavit při hudebních a tanečních číslech nadšenců z jednotlivých zemí. Tato významná dobročinná akce je však především příležitostí shromáždit finanční příspěvky na pomoc potřebným lidem. Výtěžek z letošního bazaru bude rozdělen mezi 16 mezinárodních organizací a 6 belgických projektů. Peníze se dostanou k postiženým a těžce nemocným dětem, k seniorům do hospiců nebo do Afghánistánu, kde tamním dětem chybí škola. Svého přídělu se letos dočká i projekt Raná péče Diakonie Stodůlky, která je mezi žadateli jedinou českou organizací.

21.November Interna Trutnov

Trutnovskou nemocnici povede dočasně Dana Kracíková

Trutnovskou nemocnici povede dočasně Dana Kracíková, ředitelka Oblastní nemocnice Jičín. Do konce února by mělo být známo jméno nového ředitele zdravotnického zařízení v Trutnově. V nejbližší době bude vypsáno výběrové řízení.

20.November Závěrečná konference projektu SMART KRAJ = SMART REGION

1. Fórum investic, výzkumu a inovací v Královéhradeckém kraji

Královéhradecký kraj ve spolupráci s Centrem investic, rozvoje a inovací, městem Hradec Králové, Univerzitou Hradec Králové a Technologickým centrem Hradec Králové o.p.s. Vás zve na konferenci „1. Fórum inovací, investic a výzkumu v Královéhradeckém kraji“.

19.November logo CZ-PL.eu

Na česko-polské projekty dá EU další desítky milionů

Dalších téměř třicet milionů korun z Evropské unie přijde na projekty, které rozvíjejí česko-polské příhraničí. Dotace podpoří podnikání, inovace, výzkum či kulturu. V programovém období 2007-2013 bylo schváleno již 397 projektových záměrů, na kterých se podílejí subjekty z Královéhradeckého kraje a jejich polští partneři. Výše schválené evropské dotace na tyto projekty činí téměř 2,2 miliardy korun.

19.November Dálnice ilustrační

Pro hejtmana i zákonodárce je prioritou dostavba dálnice D11

Dostavba dálnice D11 je jednoznačnou prioritou regionu. Shodl se na tom hejtman Lubomír Franc s nově zvolenými poslanci a senátory za Královéhradecký kraj. Pouze další výstavba této klíčové komunikace může kraji zajistit zdravý rozvoj a ekonomickou stabilitu.