Kultura a památková péče

11.11.2021

Rozhledna na Šibeníku uspěla v prestižní České ceně za architekturu

Proměna nefunkční větrné elektrárny v rozhlednu a turistické centrum na vrchu Šibeník v Novém Hrádku na Náchodsku bodovala v letošní České ceně za architekturu. Projekt, který vznikl v rámci Česko-polské hřebenovky, získal Cenu Ministerstva pro místní rozvoj ČR za prosazování kvalitní výstavby prostřednictvím architektonických soutěží. Výsledky nejprestižnější architektonické soutěže vyhlásila Česká komora architektů v pondělí 8. listopadu během slavnostního večera v pražském Foru Karlín.

4.11.2021

Cyklopecek se zúčastnilo přes 1 200 lidí

Skončil desátý ročník soutěže Cyklopecky, která nabídla patnáct okruhů po zajímavých místech v Královéhradeckém a Pardubickém kraji. Letos se zapojilo přes 1 200 soutěžících a během slavnostního vyhlášení si desítka aktivních cykloturistů odnesla ceny v hodnotě přesahující 100 000 korun.

27.10.2021

Nový muzejní depozitář v Robousích už slouží svému účelu

Královéhradecký kraj předal do užívání nový depozitář v areálu bývalé fary v Robousích u Jičína. Investice za více jak 28 milionů korun bez DPH zajistila adekvátní prostory pro uložení cenných předmětů, které patří do sbírek Regionálního muzea a galerii v Jičíně.

26.10.2021

Muzejní pracoviště v Gayerových kasárnách dostane moderní vybavení

Rekonstrukce Gayerových kasáren na moderní muzejní pracoviště míří do finále. Královéhradecký kraj už dokončil stavební práce a v říjnu se dočkají depozitáře pojízdných regálových systémů za bezmála 33 milionů korun. Do konce roku pak proběhne vybavení základním nábytkem.

20.10.2021

Kraj připravuje transformaci destinační společnosti

Od 1. prosince tohoto roku by mohla začít fungovat nová krajská příspěvková organizace nazvaná Královéhradecká krajská centrála cestovního ruchu. Nahradí původní Centrálu cestovního ruchu Královéhradeckého kraje a obecně prospěšnou společnost Revitalizace Kuks. Náplní nové organizace bude koordinace, pomoc a rozvoj turistické nabídky regionu. Krajští radní s návrhem souhlasili, o založení nyní rozhodnou zastupitelé.

19.10.2021

Organizace Impuls mění název, pro veřejnost bude srozumitelnější

Krajští radní schválili změnu názvu instituce Impuls Hradec Králové, centra podpory uměleckých aktivit. Od 1. ledna bude krajská příspěvková organizace používat zkrácené označení Centrum uměleckých aktivit, které lépe vyjadřuje činnost centra, a to podporu umělcům v různé fázi jejich tvorby a otevřenost pro všechny druhy umění.

14.10.2021

Ocenění za dlouholetou práci získalo pět knihovníků

Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové hostila ve středu již 12. celokrajské setkání knihovníků, během kterého byli oceněni také Knihovníci a knihovnice roku 2021. Do celostátního kola Knihovna roku postoupila za Královéhradecký kraj Obecní knihovna Studnice.