Aktuality

20.květen Ve dvorské nemocnici začala stavba nových operačních sálů

Ve dvorské nemocnici začala stavba nových operačních sálů

Stávající budovu laboratoří Městské nemocnice Dvůr Králové nad Labem doplní do příštího léta nástavba se dvěma operačními sály a jejich zázemím. Stavební práce, které dnes slavnostně zahájili zástupci kraje a dodavatele, vyjdou na 62,6 milionu korun.

20.květen Na Dobrošov se dostanete po objízdné trase

Na Dobrošov se dostanete po objízdné trase

Silnice III/285 26 z Náchoda přes Lipí na Jizbici, která je hlavní přístupovou komunikací na Dobrošov, je v současnosti uzavřena kvůli rekonstrukci. V místě je ale značena objízdná trasa. Vede z Nového Města nad Metují nebo z Dobrušky přes Nový Hrádek a dále přes Borovou a Českou Čermnou.

20.květen Tři desítky mediků získají krajská stipendia

Tři desítky mediků získají krajská stipendia

Zdravotnický nadační fond Královéhradeckého kraje vyplatí prostřednictvím svého stipendijního programu pro mediky v aktuálním akademickém roce přes čtyři miliony korun. O peníze se podělí 30 studentů posledních ročníků podporovaných lékařských oborů.

19.květen Hradecká galerie získala prestižní ocenění Gloria musaealis za rok 2021

Hradecká galerie získala prestižní ocenění Gloria musaealis za rok 2021

Odborná porota Národní soutěže muzeí Gloria musaealis ocenila Galerii moderního umění v Hradci Králové. Akvizice Sbírky Karla Tutsche získala cenu v kategorii Muzejní počin roku 2021. Unikátní sbírka uměleckých děl Karla Tutsche čítá 800 položek a v oblasti výtvarného umění je kolekce jednou z nejvýznamnějších sbírek v novodobé historii sběratelství v České republice.

19.květen Hradecký polygon hostil AUTOMOBILEUM

Hradecký polygon hostil AUTOMOBILEUM

Družstvo Královéhradeckého kraje složené ze žáků automobilních škol z Hradce Králové a Nového Bydžova zvítězilo s velkým náskokem v celorepublikové dopravní soutěži AUTOMOBILEUM 2022. Konkurence byla přitom silná. Z celé republiky se sešlo celkem dvanáct velmi dobře připravených týmů. Na druhém místě se umístilo družstvo kraje Vysočina a na třetím místě reprezentanti Libereckého kraje. Pomyslnou třešničkou na dortu bylo umístění v soutěži jednotlivců, kde první tři místa získali žáci reprezentující Královéhradecký kraj. Vítězem se stal Jan Derda z pořádající SOŠ a SOU, Hradec Králové, Vocelova 1338.

19.květen ilustračka

Mladí vědci z 20 zemí Evropy bádali v našem kraji

Do Královéhradeckého kraje dorazilo 40 týmů složených ze studentů do 17 let z Evropské unie na prestižní Evropskou olympiádu experimentální vědy (European Olympiad of Experimental Science), kterou ve dnech 8. až 14. května 2022 hostila Univerzita Hradec Králové. Mladí čeští vědci vybojovali stříbrné medaile!

19.květen Hledá se ředitel či ředitelka Protialkoholní záchytné stanice Královéhradeckého kraje

Hledá se ředitel či ředitelka krajské protialkoholní záchytné stanice

Královéhradecký kraj vypsal výběrové řízení na nového ředitele či ředitelku protialkoholní záchytné stanice v Hradci Králové. Současný dlouholetý ředitel hodlá na konci roku odejít do penze a pro další chod zařízení je nezbytné najít jeho nástupce. Termín pro podání přihlášky je do 15. 6. 2022 do 12:00.