Aktuality

2.červen Kraj získal cenu ministerstva vnitra za chytrý systémem dálkových odečtů energií

Kraj získal cenu ministerstva vnitra za chytrý systémem dálkových odečtů energií

Ministerstvo vnitra ČR ocenilo projekt Královéhradeckého kraje zaměřený na zavedení dálkových odečtů energií. Cenu ministerstva vnitra za inovace ve veřejné zprávě cílené na zaměstnance převzal u příležitosti 7. ročníku konference Moderní veřejná správa 2023 náměstek Pavel Bulíček se svým realizačním týmem. Chytrý systém využívá kraj ve více jak stovce jeho nemovitostí.

1.červen ilustračka

Spolupráce mezi aktéry pomůže zkvalitnit krajské vzdělávání

Náměstek Arnošt Štěpánek se sešel s primátorkou města Hradec Králové Pavlínou Springerovou a se zástupci místního akčního plánu vzdělávání pro Královéhradecko, aby diskutovali možnosti koordinace a provazování aktivit ve vzdělávání. Účastníci jednání se shodli na potřebě propojovat jednotlivé úrovně školství od mateřských škol až po vysoké školy a na potřebě interní komunikace mezi všemi aktéry. Zároveň se dohodli na pravidelném čtvrtletním setkávání. Jejich prvními tématy jsou profesní příprava ředitelů a pedagogů a spolupráce na přípravě projektů mobilit žáků i zaměstnanců škol v oblasti programu Erasmus+.

1.červen ilustračka

Ožívají díky nim zanedbaná místa v regionu. Účastníci soutěže Má vlast cestami proměn se sešli na půdě kraje

Zástupci měst, obcí a institucí z Královéhradeckého kraje, kteří reprezentují proměny svého okolí ve 14. ročníku mezinárodní putovní výstavy Má vlast cestami proměn – příběhy domova, se dnes sešli v sídle krajského úřadu, aby si z rukou radního Adama Valenty převzali pamětní listy a poděkování za obdivuhodné znovuoživení zapomenutých míst a objektů. Letošní ročník reprezentovalo 10 projektů z našeho kraje a v anketním hlasování veřejnosti se nejlepšími proměnami staly rekonstrukce hřbitovní kaple v Bartošovicích v Orlických horách a obnova historického kříže v Broumově.

31.květen Memorandum o spolupráci na poli rozvoje inovací a podnikání

Memorandum o spolupráci na poli rozvoje inovací a podnikání

V Královéhradeckém kraji podporujeme textilní průmysl, svědčí o tom nedávné podepsání memoranda o spolupráci a rozvoji regionální inovační platformy REGIOTEX. Společně s pěti dalšími signatáři (ARR, Clutex, ČTPT, Inotex spol. a RRA PK) se Centrum investic, rozvoje a inovací (dále CIRI) zavázalo k vytváření podmínek pro rozvoj podnikání a inovací v oboru pokročilých materiálů na bázi textilií a technologií pro multidisciplinární technologie.

30.květen ilustračka

Interna novobydžovské nemocnice projde úpravami za téměř 88 milionů korun

Královéhradecký kraj vyhlašuje výběrové řízení na zhotovitele stavebních úprav budovy interny nemocnice v Novém Bydžově. Investice v předpokládané maximální výši 88 milionů korun zajistí kompletní požárně bezpečnostní úpravy objektu interny jako je přístavba evakuačního schodiště s výtahy nebo vybavení elektrickou požární signalizací. Zahájení stavebních prací kraj plánuje na září letošního roku.

29.květen Nová expozice vypráví obrazem i zvukem dávné příběhy

Nová expozice vypráví obrazem i zvukem dávné příběhy

Po více než třech letech plánování a příprav byla v Polici nad Metují zpřístupněna nová moderní audiovizuální expozice. Největší novinka, kterou Muzeum Náchodska pro letošní sezónu připravilo, je již zpřístupněna a těší se na všechny návštěvníky.

26.květen Cyklobusy začnou jezdit po atraktivních turistických oblastech v sobotu 27. května

Cyklobusy začnou jezdit po atraktivních turistických oblastech v sobotu 27. května

Od soboty 27. května budou na území Královéhradeckého kraje opět jezdit speciální linky cyklobusů. Turistické autobusy s přepravou jízdních kol budou cestujícím k dispozici zejména v lokalitách Kladského pomezí, Českého ráje, Orlických hor a Krkonoš, nicméně jejich jejich trasa obslouží i další zajímavá místa v kraji.

26.květen Královéhradecký kraj plánuje v jičínské nemocnici postavit nový pavilon pro psychiatrii

Královéhradecký kraj plánuje v jičínské nemocnici postavit nový pavilon pro psychiatrii

U jičínské nemocnice vznikne nový pavilon psychiatrie spojený se dvěma podzemními patry pro parkování. Touto investicí Královéhradecký kraj zvýší kapacitu tamní lůžkové péče, ale současně pomůže s řešením chybějících parkovacích míst v areálu. Radní mají k dispozici studii proveditelnosti a nyní vyhlásí výběrové řízení na projektanta.

25.květen Začalo přihlašování projektů do Burzy filantropie

Začalo přihlašování projektů do Burzy filantropie

Neziskové organizace a sociální podniky v Královéhradeckém kraji mají možnost přihlásit své projekty do prvního ročníku krajské Burzy filantropie. Mohou tak získat od donátorů z podnikatelské sféry a veřejné správy částku až 50 000 Kč. Přihlašování končí 30. června.