Zahraniční vztahy

Královéhradecký kraj má v současnosti sedm partnerských regionů – tzn. regionů, se kterými má uzavřenou partnerskou smlouvu. Jsou jimi:

  • Banskobystrický kraj (Slovensko)
  • Dolnoslezské vojvodství (Polsko)
  • Aglomerace Walbrzychu
  • Vojvodina (Srbsko)
  • Republika srbská (Bosna a Hercegovina)
  • Kraj Tavuš (Arménie)
  • Zakarpatská oblast (Ukrajina)

2. 11. 2020

Vlčí máky

Jako v minulých letech máte možnost od 2. do 31. listopadu pořídit si vlčí mák a přispět válečným veteránům. V letošním roce, vzhledem k omezením, které máme, je možné přispět přímo na účet – více informací najdete na

8. 6. 2020

Pocta broumovským pamětníkům

Od 5. června můžete na Pivovarském náměstí Krajského úřadu Královéhradeckého kraje zhlédnout výstavu Paměti národa Východní Čechy nazvanou „Pocta broumovským pamětníkům“.

4. 2. 2020

Den Ukrajiny ve Vrchlabí

Město Vrchlabí ve spolupráci s Velvyslanectvím Ukrajiny a Regionálním ukrajinským spolkem ve východních Čechách připravily dne 22. ledna 2020 celodenní program pro veřejnost i odborníky o Ukrajině, zejména o partnerské Zakarpatské oblasti.

16. 12. 2019

Sněhová královna

V prostorách foyer sálu zastupitelstva Krajského úřadu Královéhradeckého kraje proběhl 11. prosince 2019 již 3. ročník „Vernisáže a charitativní aukce dětských obrázků“, tentokráte na téma Sněhová královna.

14. 11. 2019

Královéhradecký kraj oslavil 28. října v Berlíně

Na konci října slavil Královéhradecký kraj Den vzniku Československa na české ambasádě v Berlíně. Při této příležitosti připravili zaměstnanci kraje společně s žáky podporovaných středních škol prezentaci pro stovky hostů. Královéhradecký…

21. 10. 2019

Setkání se zástupci obce Kobeřice

V Sálu zastupitelstva Královéhradeckého kraje proběhlo dne 10. října t. r. výjezdní zasedání zastupitelů a osobností obce Kobeřice ve Slezsku a jejich polských partnerů z Gminy Kobierzyce v Dolním Slezsku.