Covidové zpravodajství

26.10.2021

Praktici v Královéhradeckém kraji začínají očkovat vakcínou Pfizer

V Královéhradeckém kraji stoupl zájem o očkování vakcínou proti covid-19. Mezi zájemci převládají zejména lidé, kteří se chtějí nechat přeočkovat třetí dávkou. Z důvodu umožnění vakcinace co největšímu počtu osob navyšují očkovací místa své provozní doby. Novinkou je také možnost nechat se přeočkovat v ordinacích praktických lékařů, kteří v regionu začínají očkovat vakcínou typu Pfizer.

21.10.2021

V kraji se covid-19 šíří nejpomaleji, počet nových případů ale roste

Královéhradecký kraj je jeden z regionů, kde se covid-19 v současné době šíří nejpomaleji. Počet nových případů ale den ode dne stoupá. Lidé by proto měli být obezřetní a chránit sebe i své okolí. Nejlepší cestou, jak toho docílit, je dodržování protiepidemických opatření, jako je důsledná hygiena rukou, nošení ochrany dýchacích cest a dodržování rozestupů na místech, kde je to vhodné.

11.10.2021

Očkování bez registrace v OC Atrium skončilo, nově je možné v hradecké fakultní nemocnici

Očkovací centrum proti covid-19 bez nutnosti předchozí registrace, které fungovalo v OC Atrium v Hradci Králové, ukončilo činnost. Za dobu svého provozu od konce července centrum aplikovalo zájemcům téměř pět tisíc dávek vakcíny. Od pondělí očkování bez předchozí registrace nabízí v pracovních dnech od 15:30 do 19:30 hodin Očkovací centrum Fakultní nemocnice Hradec Králové v Pavilonu interních oborů (budova č. 10).

27.9.2021

Hradecká fakultní nemocnice zaznamenala nárůst zájmu o přeočkování

Fakultní nemocnice (FN) Hradec Králové za víkend očkovala posilující třetí dávkou proti koronaviru prvních 50 zájemců. Ode dneška zájem o očkování třetí dávkou výrazně stoupá, řekl ČTK lékařský náměstek hradecké FN Zdeněk Tušl. Nemocnice začala přeočkovávat v sobotu jako první v Královéhradeckém kraji.

10.9.2021

Očkování v regionu bude nadále možné na 11 místech

Od začátku roku zdravotníci v Královéhradeckém kraji podali 605 tisíc dávek vakcíny proti covid-19. Přes 311 tisíc osob už bylo alespoň jednou očkováno a 303 tisíc má očkování dokončené. V kraji bude na podzim v provozu nadále 11 očkovacích míst v nemocnicích. Jejich provozní doba bude ovšem záviset na zájmu o očkování.

9.9.2021

Očkovací kamion v pěti městech naočkoval 476 zájemců

Mobilní očkování v Královéhradeckém kraji využilo 476 osob. Očkovací kamion navštívil v uplynulých pěti dnech Vamberk, Žacléř, Novou Paku, Hostinné a Kopidlno. Smyslem bylo nabídnout další alternativu pro očkování přímo na určených místech.

3.9.2021

Očkování v kraji překročilo 600 tisíc vakcinací

Počet očkování proti covid-19 v Královéhradeckém kraji překročil hranici 600 tisíc podaných dávek vakcíny. Zároveň s tím téměř 300 tisíc osob v regionu má dokončené očkování. Nadále se očkuje na 11 místech v regionu, z nichž většina nabízí také možnost očkování bez předchozí registrace. Dnes v kraji začíná očkovat mobilní tým ve Vamberku.

2.9.2021

První kolo testování ve školách ukázalo minimální množství nákazy covid-19

Antigenní testy na covid-19 v první den nového školního roku v Královéhradeckém kraji odhalily minimum případů nákazy. V kraji bylo ve středu 1. září provedeno celkem 34 882 antigenních testů, které vyšly pozitivní pouze u osmi žáků. U žádného z testovaných zaměstnanců škol test pozitivní nevyšel. Výsledky pozitivních antigenních testů musí ještě potvrdit PCR testy.

30.8.2021

Další možnost očkování proti covid-19 zajistí v kraji očkovací kamion

V Královéhradeckém kraji bude od 3. září jezdit mobilní očkovací tým, který nabídne očkování proti covid-19 lidem v okrajových částech regionu. Zázemí bude mít v očkovacím kamionu, který postupně navštíví pět měst, a to Vamberk, Žacléř, Novou Paku, Hostinné a Kopidlno. Zájemci se nebudou muset předem registrovat, očkování bude možné pro osoby starší 16 let vždy od 10 do 18 hodin.