Cestovní ruch

Turistický portál Královéhradeckého kraje najdete na adrese https://www.hkregion.cz/.


Agenda cestovního ruchu spadá od 1. června 2021 pod Odbor Kultury, památkové péče a cestovního ruchu. Informace o činnosti jsou popsány v článku Činnost odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

vedoucí oddělení: Mgr. Pavlína Mazánková
e-mail: pmazankova@kr-kralovehradecky.cz,
tel.: +420 495 817 322, mob.: +420 720 987 142

1.8.2022

Spolupráce regionální kongresové kanceláře s Czech Hotel Awards pokračuje

Organizátor soutěže Hotel roku Czech Hotel Awards provedl v průběhu května inspekční cestu do dvou hotelů v Královéhradeckém kraji. O službu Navštíveno jako první projevil zájem hotel Bouda Máma Wellness Hotel z Pece pod Sněžkou, následovaný hotelem Safari Lodge ze Dvora Králové nad Labem. Pokračuje tím spolupráce mezi Czech Hotel Awards a regionální kongresovou kanceláří Hradec Králové Region Convention Bureau, kterou se podařilo vyjednat v loňském roce. Oba hotely se v soutěži Hotel roku Královéhradeckého kraje umístily na stupních vítězů.

27.7.2022

Regionální výrobci představili své produkty v hradeckých Šimkových sadech

V Hradci Králové se o víkendu uskutečnil druhý ročník Festivalu regionálních produktů, na kterém se přestavily tři desítky výrobců z Královéhradeckého kraje. V rámci akce se uskutečnilo také předání titulů Regionální potravina Královéhradeckého kraje. Organizátorem festivalu je Královéhradecký kraj ve spolupráci s Krajskou sítí MAS a Regionální potravinou Královéhradeckého kraje.

4.5.2022

Zlatý erb získaly Borovnice a Dvůr Králové nad Labem

Krajské kolo soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky měst a obcí má své vítěze. První tři příčky v kategorii obcí obsadily Borovnice (TU), Mokré a Nepolisy. Mezi městy zabodovaly Dvůr Králové nad Labem, Nový Bydžov a Nové Město nad Metují. V Královéhradeckém kraji se do soutěže zapojilo 15 webových stránek.

29.4.2022

Startuje soutěž Cyklopecky

Všechny příznivce cykloturistiky potěší start dalšího ročníku soutěže Cyklopecky Východních Čech. Účastníci budou od 1. května do 30. září soutěžit o hodnotné ceny v podobě horského kola nebo zajímavých pobytů v různých koutech obou východočeských krajů.

27.4.2022

Krajské kolo soutěže Zlatý erb 2022 zná své finalisty

Vyhlášení výsledků krajského kola 24. ročníku soutěže Zlatý erb se bude konat za účasti hejtmana Martina Červíčka ve středu 4. května od 14 hodin v nové přístavbě knihovny Muzea východních Čech v Hradci Králové kraje v prostoru Gayerových kasáren.

20.4.2022

Krajská podpora obnovy turistických značek bude pokračovat

Královéhradecký kraj bude i nadále podporovat Klub českých turistů. Obě strany dlouholetou spolupráci stvrdily uzavřením memoranda a budou společně prosazovat obnovu a údržbu značení pěších tras i cyklotras na území regionu.

14.3.2022

Místní akční skupiny pomáhají uprchlíkům

Místní akční skupiny (MAS) Královéhradeckého kraje mapují svá území na venkově a aktivně se zapojují do pomoci válečným uprchlíkům. Zaměřují se na volnočasové aktivity a začleňování nově příchozích do běžného života.